Jak znaleźć odpowiednią kostkę brukową?

Kostka brukowa to materiał idealny, za pomocą którego możesz stworzyć nie tylko podjazd, parking czy ścieżkę dla pieszych, ale także w estetyczny sposób wykończyć przestrzeń wokół basenu, oczka wodnego czy stawu.

Nawierzchnia brukowa sprawdzi się świetnie wszędzie tam, gdzie potrzeba wyrównania i ujarzmienia terenu oraz nadania mu eleganckiego, estetycznego wyglądu.

Szukając odpowiedniej kostki brukowej trzeba zwrócić uwagę na kilka jej cech, które będą decydowały o tym czy dana kostka sprawdzi się na naszym terenie.

Wśród kostek brukowych rozróżniamy te typowo dekoracyjne, ale także przemysłowe, które są rozwiązaniem najbardziej ekonomicznym, ale też najbardziej prostym i minimalistycznym. Przemysłowa kostka brukowa najlepiej sprawdza się na dużych powierzchniach, takich jak miejskie chodniki, deptaki czy place i parkingi przed budynkami publicznymi. Wśród kostek przemysłowych można znaleźć tak zwane koski ekologiczne, które dzięki geometrycznym wycięciom na swojej powierzchni umożliwiają swobodne wyrastanie trawy oraz dobry odpływ wody do gleby. Kostki przemysłowe kosztują od 25 zł/m2 do 80 zł/m2 – wszystko zależy od ich grubości i kolorystyki. Ułożenie kostki brukowej przemysłowej na swoim placu będzie doskonałe dla osób, które cenią sobie ekonomiczne, proste rozwiązania.

Dekoracyjna kostka brukowa charakteryzuje się wysokimi walorami estetycznymi, ale i bardzo dobrą wytrzymałością i odpornością na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Kostka dekoracyjna to koszt od 40 zł/m2 wzwyż. Pośród kostek dekoracyjnych możemy uwzględnić te płukane, szlifowane, śrutowane, gładkie, strukturalne czy postarzane. Wszystkie typy kostki można z łatwością odnaleźć na stronie internetowej www.brukeo.pl i za pomocą wygodnych filtrów odznaczyć tylko te pozycje, które nas interesują.

Oprócz kostki brukowej, do wykonania nawierzchni niezbędne są także inne produkty betonowe, takie jak obrzeża, palisady czy krawężniki. Są to elementy, które zapobiegają rozsuwaniu się kostek i płyt, oddzielają nawierzchnię brukową od pasm zieleni, ale również pełnią rolę dekoracyjną. Obecnie na rynku dostępne są obrzeża i palisady typu westcast (odlewane z formy/wykonane z betonu architektonicznego), które wyglądają przepięknie i dopełniają każdą aranżację swoim nietuzinkowym wyglądem. Wszystkie te elementy dostępne są na stronie www.brukeo.pl w zakładkach palisady/obrzeża i krawężniki.

Aby wygodnie przejrzeć wszystkie wyroby betonowe, nie szukając kilkunastu katalogów i cenników po różnych stronach internetowych, wystarczy odwiedzić platformę Brukeo.pl. Tam znajdują się ceny i szczegółowe opisy kilkuset różnych produktów, które cieszą się dużą popularnością.