Choroby zbóż są gigantycznym kłopotem dla rolników którzy żyjąSprawdzone środki w zwalczaniu chorób zbóż

Choroby zbóż są gigantycznym kłopotem dla rolników, którzy żyją z upraw i plonów. Niektóre z nich, takie jak zaraza poprzez tiofanat metylowy i choroby wirusowe, muszą być leczone, zanim pojawią się bardziej zaawansowane symptomy, gdyż jedynie w ten sposób można mieć szansę ocalić potencjał plonu. Wykorzystanie zapobiegawczych rozwiązań wzmacniających wytrzymałość zboża przez gospodarza w odpowiednim czasie ma prawo pomóc w zapobieganiu wielu problemom chorobowym.

Obrona zboża przed chorobami - polecane działania profilaktyczne

Proaktywne podejście do zwalczania chorób jest wielokrotnie o wiele bardziej skuteczne oraz ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia czy też innego zboża należałoby się zainteresować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy niektóre z tych najbardziej ważnych, jakie należałoby zaimplementować, by choroby pszenicy ozimej wiosną oraz pozostałe nie generowały większego problemu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża: zabiegi fungicydowe w uprawie rzepaku

• terminowe sadzenie,

• nadzorowanie obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Przede wszystkim właśnie sadzenie zboża w odpowiednim czasie jest ważne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem bardzo dobrych momentów dla danego gatunku zboża pozwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zbóż ozimych ma naprawdę gigantyczne znaczenie.

Nadmiernie wysokie ilości i współczynniki żyzności azotu mogą wywoływać nadto grube, bujne drzewostany, jakie mogą mieć obniżoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon bardziej podatnym na choroby dolistne, bądź inne rodzaju fungicydy. Jest to przede wszystkim prawdziwe, gdy daty sadzenia zbóż są stosunkowo wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - wygrana walka

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o rozmaitych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty sadzenia, zgnilizna twardzikowa i wybór produktów o większej odporności bądź też tolerancji na newralgiczne szkodniki i schorzenia, takie jak karłowatość objawy może pomóc zminimalizować ryzyko poważnych strat. Główna forma wymienionej tu profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto także zwrócić uwagę na cieszący się coraz pokaźniejszą renomą tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników ceniony jako efektywna forma asekuracji.

Informacje:

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu: 1

zboża

Komentarze: 3


noavatar.png
Tkaczuk 2019-10-01

Zawżdy na powodu czerwca schodziliśmy do nas na latko

noavatar.png
Drężek 2019-11-13

Już nieomal rok po ożenku dociągnęli rodzicami rajskiej córki, zaś po dwóch latach synka.

noavatar.png
Malewski 2020-02-26

Pilnie niespełna rok po ślubie pozostawili rodzicielami przecudownej córy, a po dwóch latach chłopca.


Copyright © 2018 Brukarstwo-krisbruk.pl